Fotboll

Mladen och Behar tränar Rydaholm

Publicerad 11 november, 2019 21:48

Från och med 1 november har Rydaholms GoIF ny huvudtränare och ny assisterande tränare. Mladen Antonic tar över ansvaret som huvudtränare och Behar Gashi som assisterande tränare.

Mladen har lång tränarerfarenhet både i Sverige och tidigare i Serbien. Mladen är UEFA A-utbildad och har tränat bland andra Stockaryd/Rörvik, IFK Lammhult och Öster U-15.

Behar har lång erfarenhet som spelare på division 3- och 4-nivå både i Rydaholm och andra klubbar i närområdet.

– Vi är mycket glada att ha knutit Mladen och Behar till klubben och vi är övertygade att vi nu har mycket bra resurser inför stundande division 5-säsong. Truppen kommer också att förstärkas med ytterligare några spelare. Under november kommer det att hållas ett antal öppna träningar där nya spelare kommer att provträna, hälsar Peter Jonsson i Rydaholms GoIF.

Behar Gashi och Mladen Antonic är nya tränare i Rydaholm

Kommentarer

0

Dela dina tankar och bidra till en konstruktiv diskussion.

Håll en god ton. Skriv sakligt och respektfullt.

Skriv en kommentar

Din e-postadress publiceras inte.

Skriv sakligt och håll dig till ämnet.