Orientering

500 sprang i skogarna

Orientering Idag har Skillingaryds FK och Vaggeryds SOK arrangerat medeldistans i orientering.

Tävlingen hölls i Kvarnaberg, 5 km väster Vaggeryd, med drygt 500 deltagare.

Tävlingsledare var Lisbeth Carlsson och banläggare Lars-Åke Claesson.

H80 (14)
1 Per Larsson Jönköpings OK 39:04
2 Sven-Erik Lund Anderstorps OK 40:33
3 Nils Jansson Skattkärrs SOK 42:24
4 Lennart Bernhed Tolered-Utby Ol-klubb 42:44
5 Bernt Petersson Alvesta SOK 43:32
6 Ingemar Holmberg IF Hagen 44:55
7 Peo Bengtsson OK Pan-Kristianstad 47:16
8 Nilsevert Söderqvist IFK Sävsjö 49:04
9 John Vallin OK Hedströmmen 49:12
10 Mats Birgersson Forserums SOK 50:00
11 Lennart Kammenhed Jönköpings OK 1:00:37
12 Johan Jansson Växjö OK 1:02:32
13 Lennart Eriksson OK Stigen 1:08:05
Stig Fransson OK Stigen Felst.

H75 (21)
1 Lars Fransson Bottnaryds IF 26:36
2 Lars Finbom OK Landehof 27:54
3 P-G Jansson Säterbygdens OK 29:55
4 Bengt Olsson Markbygdens OK 30:20
5 Bo Svensson Örkelljunga FK 31:03
6 Rune Ahlander Jönköpings OK 33:20
7 Erland Ling Jönköpings OK 34:28
8 Agne Persson Tenhults SOK 35:02
9 Lars-Göran Björnlinger IK Vista 35:41
10 Alf Olsson Forserums SOK 38:04
11 Elis Tällberg IK Hakarpspojkarna 38:13
12 Rune Gunnarsson Nässjö OK 39:15
13 Erling Ekelöf Värend GN OL 41:18
14 Torgny Jonsson Växjö AIS 42:20
15 Ingemar Erlandsson Växjö OK 42:36
16 Ivan Ernvid Ulricehamns OK 42:51
17 Sven Olof Fransson OK Stigen 44:45
18 Göran Thour Värend GN OL 46:46
19 Hans Falk Värend GN OL 51:42
20 John-Erik Bergstrand Värend GN OL 55:40
21 Weine Carlsson IK Hakarpspojkarna 55:56

H70 (32)
1 Christer Sandh OK Roxen 26:00
2 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 28:43
3 Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 30:35
4 Rune Sandberg Uddevalla OK 31:16
5 Tommy Olsson Karlskrona SOK 31:46
6 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 32:04
7 Arne Svensson OK Njudung 33:07
8 Bengt Sörensen Jönköpings OK 33:48
9 Ingemar Arnesson IK Dran 35:11
10 Roger Danielsson Linköpings OK 36:20
11 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 36:22
12 Roland Sandahl Annebergs GIF 36:28
13 Göran Bengtsson Tockarps IK 36:32
14 Roland Nilsson SOK Viljan 36:33
15 Gunnar Andersson IK Vista 37:00
16 Inge Persson FK Boken 37:18
17 Per Granevik Jönköpings OK 39:14
18 Roland Boman Ulricehamns OK 40:00
19 Leif Alfredsson Växjö AIS 41:22
20 Göran Svensson FK Finn 42:15
21 Torbjörn Blomqvist Jönköpings OK 43:02
22 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 43:18
23 Ingemar Lindblom OK Orinto 43:37
24 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 43:48
25 Bo Turesson OK Bävern 47:14
26 Waste Byström OK Virdarna 52:39
27 Leo Kullman OK Alehof 55:06
28 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 59:05
29 Roland Nilsson Falköpings AIK OK 59:52
30 Eric Tenland Stigmännen Karlshamns 1:00:50
31 Rolf Gabrielsson Falköpings AIK OK 1:01:25
Anders Montelius Boxholm-Mjölby OL ej start

H65 (24)
1 Hans-Åke Arnesson Bottnaryds IF 27:51
2 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 28:44
3 Håkan Olsson Hjobygdens OK 29:51
4 Kalle Lindqvist Växjö OK 29:55
5 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 31:10
6 Ingemar Gustafsson Bottnaryds IF 31:31
7 Lennart Gustafsson Jönköpings OK 32:36
8 Bengt Elmersson OK Norrvirdarna 32:47
9 Tommie Olsson Visborgs OK 33:02
10 Håkan Andersson Markbygdens OK 33:14
11 Torgny Pettersson Markbygdens OK 34:23
12 Tommy Westerberg IF Hagen 34:56
13 Alf Skogmalm OK Norrvirdarna 36:06
14 Sven-Olof Larsson Emmaboda Verda OK 36:23
15 Lennart Jakobsson Tibro OK 36:29
16 Staffan Dittmer IK Hakarpspojkarna 36:59
17 Sven-Erik Bodin Gällstadbygdens SOK 37:43
18 Tommy Olausson SOK Aneby 37:57
19 Lars Ström Tjällmo-Godegårds OK 39:16
20 Kjell Martinsson OK Tranan 40:05
21 Leo Jensen OK Stigen 41:38
22 Lars-Åke Nordén SOK Aneby 43:02
23 Hans Lingfors IF Hallby SOK 43:05
24 Sven-Olof Fransson SOK Aneby 1:02:25

H60 (14)
1 Kurt Svensson IK Hakarpspojkarna 25:40
2 Ulf Palmér Ulricehamns OK 27:51
3 Jan-Ola Karlsson OK Njudung 29:14
4 Per Lindgren IK Hakarpspojkarna 29:16
5 Mikael Johansson OK Gisle 29:50
6 Svante Bjurgren IK Hakarpspojkarna 30:10
7 Göran Carnander IK Hakarpspojkarna 30:11
8 Bill Andersson I 15 IF 32:27
9 Kjell Nero Nässjö OK 32:31
10 Uno Magnusson IF Hagen 32:33
11 Lars Eklund Växjö OK 39:37
12 Björn Pettersson Ulricehamns OK 39:38
13 Rolf Ohrlander OK Pan-Kristianstad 47:07
14 Nils-Gunnar Pettersson OK Reftele 51:40

H55 (15)
1 Lars Holmberg IF Hagen 28:34
2 Ole Kjell Langmyren Lillomarka OL 29:23
3 Magnus Joelsson SOK 68 30:15
4 Bengt Andersson IK Hakarpspojkarna 31:44
5 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 33:33
6 Arto Blomdahl IK Hakarpspojkarna 34:39
7 Tommy Ljungdahl IK Hakarpspojkarna 34:52
8 Tore Tjernlund OK Vilse 87 35:28
9 Jan Karlsson Växjö OK 37:07
10 Pär Claesson Sävedalens AIK 38:59
11 Leif Sandahl OK Tyr 40:30
12 Roy Johansson OK Skogsvargarna 42:48
13 Elis Bengtsson OK Norrvirdarna 43:02
14 Gunnar Gustavsson OK Reftele 48:08
15 Bernt Karlsson OK Reftele 1:27:07

H50 (20)
1 Johan Hansson Jönköpings OK 29:37
2 Mats Ljungqvist Kexholms SK 29:51
3 Tomas Karlsson Kexholms SK 31:17
4 Jens Lindström Tibro OK 31:28
5 Bo Hallberg Falköpings AIK OK 31:39
6 Magnus Porle Växjö OK 32:54
7 Stefan Svensson Bredaryds SOK 33:04
8 Håkan Karlsson FK Finn 33:18
9 Ola Allvin IK Hakarpspojkarna 33:58
10 Christer Lilja OK Stigen 36:28
11 Peter Brämerson Tibro OK 36:45
12 Thomas Ljungqvist Tibro OK 36:52
13 Glen Håkansson Växjö OK 37:16
14 Bo Hultgren OK Njudung 37:48
15 Sven Nilsson IK Vista 38:00
16 Ulf Persson Bottnaryds IF 41:31
17 Magnus Svensson Nässjö OK 44:00
18 Roger Carlsson OK Tranan 45:10
19 Jonas Åhlin Helsingborgs SOK 45:38
20 Pontus Löfström Jönköpings OK 48:41

H45 (18)
1 Jan Lager Halmstad OK 29:32
2 Magnus Claesson Jönköpings OK 31:06
3 Magnus Ericsson Växjö OK 34:13
4 Torbjörn Lönkvist OK Vivill 39:18
5 Anders Holmberg OK Vivill 40:22
6 Pär Svensson Värend GN OL 40:31
7 Magnus Trofast Bredaryds SOK 42:12
8 Magnus Classon OK Stigen 42:34
9 Björn Karlsson Kexholms SK 42:39
10 Jonas Carlsson OK Reftele 44:01
11 Anders Eriksson Kexholms SK 46:20
12 Johan Knutsson Boxholm-Mjölby OL 46:50
13 Pär-Magnus Bjurek Tibro OK 49:34
14 Jonny Lindén Växjö OK 55:20
15 Hans Johansson OK Reftele 57:00
16 Niclas Pettersson OK Reftele 1:42:40
Ola Samuelsson OK Vivill Felst.
Stefan Claesson OK Stigen Felst.

H40 (10)
1 Mikael Lundqvist Halmstad OK 29:14
2 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 30:53
3 Niclas Hörnquist Anderstorps OK 34:19
4 Magnus Fransson SOK Aneby 34:36
5 Joakim Karmetun OK Njudung 34:57
6 Mattias Stockheden OK Gränsen 38:12
7 Tobias Svensson FK Finn 38:49
8 Martin Gummesson FK Finn 44:39
9 Daniel Axelsson Målilla OK 46:42
10 Carl Svensson FK Finn 49:00

H35 (3)
1 Mikael Trofast Jönköpings OK 34:43
2 Jakob Lexell FK Finn 53:39
3 Mats Fridén OK Gränsen 1:14:33

H21 (18)
1 Patrik Karlsson Växjö OK 26:59
2 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 27:54
3 Mattias Karlsson Växjö OK 30:27
4 Axel Elmblad Bredaryds SOK 30:38
5 Fredrik Svensson Jönköpings OK 30:39
6 Henrik Eklund Växjö OK 30:57
7 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 32:25
8 Viktor Hermansson OK Stigen 33:05
9 Peter Arnesson Ulricehamns OK 33:18
10 Jakob Wahl Göteborg-Majorna OK 35:14
11 Simon Nilsson Eksjö SOK 35:55
12 Per Lenander Växjö OK 36:06
13 Jesper Lindström IF Hagen 38:42
14 Joel Käll Karlsson Linköpings OK 39:05
15 Bo Söderqvist IK Hakarpspojkarna 40:12
16 Rasmus Svensson Värend GN OL 40:22
17 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 49:08
18 Oskar Nilsson OK Stigen 59:13

H18 (6)
1 Victor Hansson Jönköpings OK 24:07
2 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 25:14
3 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 25:58
4 Carl Holmberg IF Hagen 26:02
5 Adam Löfström Jönköpings OK 35:07
Hampus Lindman IK Hakarpspojkarna Felst.

H16 (3)
1 Johan Holmberg IF Hagen 32:57
2 Hampus Fyhr SOK Aneby 38:55
3 Hampus Stockheden OK Gränsen 56:40

H14 (11)
1 Hugo Ericsson Växjö OK 26:17
2 Oscar Hultgren OK Njudung 26:30
3 Adam Skoglund Ulricehamns OK 30:29
4 Markus Ljungqvist Kexholms SK 33:53
5 Alexander Gustafsson OK Njudung 35:20
6 Måns Eliasson IK Hakarpspojkarna 39:22
7 Isak Henningsson OK Gisle 40:16
8 Filip Jennerstrand OK Njudung 43:26
9 Albin Samuelsson OK Vivill 46:01
10 Linus Bägeby OK Vivill 53:49
11 Rasmus Johansson OK Stigen 1:04:18

H12 (14)
1 Victor Hörnquist Anderstorps OK 15:41
2 Max Olsson IFK Sävsjö 18:24
3 Isak Skoglund Ulricehamns OK 20:32
4 Olle Petersén OK Njudung 21:45
5 Hjalmar Folkestad Anderstorps OK 22:28
6 Nils Linder IFK Sävsjö 23:10
7 Isak Nilsson OK Landehof 23:41
8 Walter Bodin Gällstadbygdens SOK 23:43
9 Albin Tagesson FK Finn 25:20
10 Adam Nero Nässjö OK 25:56
11 Anton Karlsson FK Finn 29:27
12 Aron Molander OK Gränsen 43:39
13 Lukas Svensson IFK Sävsjö 43:45
Simon Elg IFK Sävsjö Ej godk.

H10 (8)
1 Arvid Josefsson OK Vivill 15:14
2 Elliott Rehn Gränna-Bygdens OK 15:49
3 Emil Ling IK Hakarpspojkarna 16:31
4 Felix Svensson Jönköpings OK 17:38
5 Elias Samuelsson OK Vivill 18:47
6 Isak Hertz Tenhults SOK 24:56
7 Olof Hertin IK Hakarpspojkarna 40:12
8 Alvin Lönkvist OK Vivill 1:07:23

D75 (9)
1 Ann-Britt Björnlinger IK Vista 33:16
2 Lisbeth Bernhed Tolered-Utby Ol-klubb 33:30
3 Bernice Antonsson FK Friskus-Varberg 37:47
4 Anna-Cajsa Eriksson Jönköpings OK 39:36
5 Ulla Nilsson SOK Viljan 39:42
6 Ann-Marie Birgersson Forserums SOK 43:08
7 Margareta Holmberg IF Hagen 49:53
8 Monica Lindgren Linköpings OK 1:34:52
Kerstin Elf Ölmstads IS j fullf.

D70 (19)
1 Helen Andertoft Markaryds FK 33:43
2 Kerstin Gunnarsson Nässjö OK 36:24
3 May-Sofie Olsson Forserums SOK 38:57
4 Ulla-Britt Karlsson Växjö OK 40:15
5 Gull Svensson Örkelljunga FK 42:11
6 Kaarina Voudinmäki Mullsjö SOK 44:25
7 Kerstin Ernvid Ulricehamns OK 45:30
8 Kristina Johansson Mullsjö SOK 46:35
9 Berit Byström OK Virdarna 48:47
10 Anna-Stina Arnesson IK Dran 51:02
11 Ingrid Kullman OK Alehof 53:17
12 Ingrid Jansson Säterbygdens OK 53:21
13 Siv Ekelöf Värend GN OL 57:38
14 Solbritt Gustafsson OK Virdarna 1:00:13
15 Margareta Wikström Växjö AIS 1:34:07
Vega Slottner Jönköpings OK Felst.
Ulla Ling Jönköpings OK j fullf.
Eva Bergstrand Värend GN OL j fullf.
Ann-Mari Persson Växjö OK ej start

D65 (10)
1 Lena Söderberg OK Skogsfalken 27:31
2 Marion Hallsten Uddevalla OK 30:07
3 Britt-Mari Karlsson Växjö OK 34:03
4 Kerstin Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 34:05
5 Ann-Britt Lingfors IF Hallby SOK 34:33
6 Agneta Granström SOK Aneby 34:52
7 Kristin Johansson Karlskrona SOK 36:49
8 Majvie Annegård SOK Viljan 43:55
9 Inger Eismark OK Orinto 1:09:03
Kristina Fransson OK Virdarna Felst.

D60 (10)
1 Eva Rabe Magnusson IF Hagen 23:47
2 Susanne Dittmer IK Hakarpspojkarna 26:45
3 Marianne Thorsson IK Trenne Ullared 29:16
4 Monica Martinsson OK Tranan 29:26
5 Ann-Britt Winnberg IK Trenne Ullared 32:40
6 Anne Johansson OK Tranan 34:58
7 Siv Larsson Emmaboda Verda OK 39:09
8 Liselott Sigby IK Vista 48:24
9 Lena Johansson Skogspojkarnas OK 51:04
Ann Svärm OK Gisle Felst.

D55 (10)
1 Monica Henriksson Eksjö SOK 33:28
2 Eva Carlsson Jönköpings OK 35:06
3 Kerstin Tjernlund OK Vilse 87 39:33
4 Eva Eklund Växjö OK 39:58
5 Lena Runesson OK Vivill 40:52
6 Maria Ström OK Stigen 43:36
7 Eva Tollstern Växjö AIS 50:58
8 Eva Wildmark FK Boken 54:59
9 Karin Helmius OK Reftele 1:03:48
Anita Bodin Gällstadbygdens SOK ej start

D50 (15)
1 Anna Johansson Jönköpings OK 31:20
2 Karin Öhlin SOK Aneby 31:44
3 Helena Lindman OK Gränsen 32:23
4 Ingrid Johansson Laholms IF OK 32:27
5 Pia Lundberg OK Bävern 36:57
6 Helena Karlsson Nässjö OK 37:22
7 Helena Åhlin Helsingborgs SOK 39:20
8 Charlott Lilja OK Stigen 41:25
9 Anneli Karlsson FK Finn 41:55
10 Camilla Rosén Annebergs GIF 43:45
11 Agneta Hallberg Hansson Jönköpings OK 44:19
12 Katarina Westin-Karlsson OK Reftele 44:58
13 Susann Berntsson OK Reftele 46:07
14 Anne Turesson Bredaryds SOK 48:11
15 Marita Filipsson Markaryds FK 50:15

D45 (12)
1 Helena Sandberg IK Hakarpspojkarna 31:00
2 Camilla Johansson OK Stigen 34:34
3 Maria Folkestad Anderstorps OK 35:27
4 Anna Nero Nordmark Nässjö OK 36:43
5 Malin Classon OK Stigen 37:36
6 Maria Pettersson Boxholm-Mjölby OL 41:36
7 Maria Holmberg Jönköpings OK 42:39
8 Helene Löfström Jönköpings OK 47:28
9 Ulrika Gustafsson IK Vista 51:50
10 Monika Hjellström Gränna-Bygdens OK 1:00:28
Helen Ahlstrand OK Vivill Felst.
Katarina Stockheden OK Gränsen Felst.

D40 (3)
1 Sofia Lundberg Göteborg-Majorna OK 44:05
2 Angelica Brandqvist Tibro OK 49:26
3 Mona Lindén Växjö OK 1:03:58

D35 (4)
1 Ann Bägeby OK Vivill 42:38
2 Charlotte Josefsson OK Vivill 46:10
3 Therese Friberg OK Vivill 51:39
4 Anna Hammar Falköpings AIK OK 57:05

D21 (4)
1 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 26:29
2 Filippa Johansson Jönköpings OK 29:48
3 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 31:30
4 Elin Svensson IK Hakarpspojkarna 35:29

D18 (4)
1 Stina Johansson OK Bävern 34:09
2 Julia Elverlind OK Tranan 40:39
3 Olivia Lönkvist OK Vivill 42:39
4 Rebecca Svensson Värend GN OL 43:32

D16 (9)
1 Maja Porle Växjö OK 32:59
2 Lovisa Lager Halmstad OK 33:30
3 Alma Gustafsson SOK Aneby 34:17
4 Vendela Lönkvist OK Vivill 34:47
5 Amanda Karmetun OK Njudung 37:32
6 Clara Samuelsson OK Vivill 38:28
7 Hanna Olsson IFK Sävsjö 51:02
8 Bella Palmqvist IFK Sävsjö 1:18:41
Ia Nyrell Alvesta SOK Felst.

D14 (4)
1 Felicia Fyhr SOK Aneby 44:48
2 Mira Enell Jönköpings OK 59:36
3 Sofia Elverlind OK Tranan 1:10:11
4 Asta Törnkvist Anderstorps OK 1:11:50

D12 (12)
1 Lea Friberg OK Vivill 19:24
2 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 20:50
3 Emilia Elverlind OK Tranan 22:49
4 Ida Georgsson Jönköpings OK 23:53
5 Felicia Gustafsson OK Njudung 23:58
6 Agnes Hertz Tenhults SOK 24:11
7 Tilda Sundkvist OK Gränsen 25:57
8 Frida Lindén Växjö OK 26:34
9 Tilde Elmersson IFK Sävsjö 26:43
10 Vega Enell Jönköpings OK 28:16
11 Pia Eliasson IK Hakarpspojkarna 28:35
12 Emelie Bägeby OK Vivill 55:12

D10 (6)
1 Emma Lindén Växjö OK 18:02
2 Klara Johansson SOK Aneby 18:43
3 Linnéa Edvardsson Eksjö SOK 21:12
4 Elma Friberg OK Vivill 22:33
5 Hilma Trofast Jönköpings OK 22:57
6 Vera Folkestad Anderstorps OK 24:55

U2 (5)
1 Mio Hammö Bredaryds SOK 18:55
2 Linnea Nilsson OK Landehof 25:32
3 Emmy Ellbring FK Finn 27:16
4 Lovisa Lexell FK Finn 27:33
5 Ella Johansson Jönköpings OK 58:44

U1 (12)
1 Teo Palmer Ulricehamns OK 19:05
2 Siri Rehn Gränna-Bygdens OK 22:57
3 Måns Djärv Jönköpings OK 25:42
4 Felicia Svensson Jönköpings OK 26:13
5 Alma Erelt OK Norrvirdarna 27:54
6 Alfred Martinsson Jönköpings OK 29:07
7 Fredrik Martinsson Nässjö OK 41:07
8 viktor Berggren IFK Sävsjö 50:51
9 Alma Trofast Jönköpings OK 1:03:15
9 Edith Palmér Jönköpings OK 1:03:15
11 Hanna Palmér Jönköpings OK 1:03:17
Hannes Sonnerfjord Jönköpings OK Felst.

Inskolning (13)
Linus Persson Växjö OK Godk.
Emil Persson Växjö OK Godk.
Amanda Svärm OK Gisle Godk.
Anton Lundberg Göteborg-Majorna OK Godk.
Wilma Alm Tjällmo-Godegårds OK Godk.
Alva Alm Tjällmo-Godegårds OK Godk.
Jonathan Lönnheden IFK Stockaryd Godk.
Emil Erelt OK Norrvirdarna Godk.
Jens Eliasson IK Hakarpspojkarna Godk.
Alma Faxén Växjö OK Godk.
Folke Hammö Bredaryds SOK Godk.
Emil Rydberg OK Stigen Godk.
Hjalmar Hörnquist Anderstorps OK Godk.

Öppen motion 1 (3)
1 Heléna Robertsson Klubblös 17:39
2 Bengt Lindman OK Gränsen 24:29
3 Christina Jonsson FK Finn 49:05

Öppen motion 3 (34)
1 Ulrika Eliasson IK Hakarpspojkarna 19:02
2 Charlotte Hermansson IFK Sävsjö 20:53
3 Anton Johansson SOK Aneby 22:37
4 Kati Németh Stigmännen Karlshamns 25:02
5 Kristina Jennerstrand OK Njudung 26:01
6 Angelica Johansson SOK Aneby 26:05
7 Lennart Nilsson Jönköpings OK 26:34
8 Jenny Almqvist IFK Sävsjö 27:05
9 Veronica Sahlin Nässjö OK 27:07
10 Ulf Palmqvist IFK Sävsjö 27:10
11 Ayan Ling IK Hakarpspojkarna 28:07
12 Rikard Nordén Hässleholms OK 28:17
13 Magnus Nyrell Alvesta SOK 29:28
14 Åsa Elmersson IFK Sävsjö 30:15
15 Anna göransson IFK Sävsjö 30:30
16 Sven-Åke Andertoft Markaryds FK 33:47
17 Karin Tidelius Klubblös 33:49
18 Catrin Molander OK Gränsen 36:28
19 Ulrika Ljungqvist Kexholms SK 36:42
20 Kerstin Jönsson Växjö AIS 38:51
21 Tomas Petersén OK Njudung 39:22
22 Maria Wallin Johansson OK Skogshjortarna 44:46
23 Lucas Johansson Klubblös 47:30
24 Anna Kjellén Jönköpings OK 47:31
25 Lena Johansson IFK Sävsjö 47:40
26 Gudrun Pettersson OK Reftele 55:32
27 Emmi Kennebjörk Klubblös 57:27
27 Maja Bäcklund Ronneby OK 57:27
29 Linda Lexell FK Finn 1:09:44
Tilda Nyrell Alvesta SOK Felst.
Susanne Nyrell Alvesta SOK Felst.
Sofia Enell Jönköpings OK Ej godk.
Melker Nilsson Tenhults SOK j fullf.
Josef Nilsson Tenhults SOK j fullf.

Öppen motion 5 (25)
1 Magnus Boivie 23:57
2 Christer Skoglund Ulricehamns OK 38:04
3 Glenn Henningsson OK Stigen 39:55
4 Mattias Jonsson Klubblös 43:20
5 Pär Sundkvist OK Gränsen 43:58
6 Göran Klemming OK Stigen 44:35
7 Dennis Sjöblom Nässjö OK 44:53
8 Gustav Classon OK Stigen 44:56
9 Fredrik Erelt OK Norrvirdarna 45:54
10 Anette von Haugwitz OK Njudung 46:17
11 Björn Hertz Tenhults SOK 47:00
12 Hans Djärv Jönköpings OK 47:19
13 Karin Alm Tjällmo-Godegårds OK 50:28
14 Elisabeth Henningsson OK Gisle 51:10
15 Hans Eliasson IK Hakarpspojkarna 52:38
16 Elisabeth Jonasson OK Orinto 52:47
17 Berit Runefors Växjö OK 57:10
18 Maria Pettersson OK Njudung 58:34
19 Bosse Ybe OK Stigen 58:47
20 Joakim Spångberg IK Hakarpspojkarna 59:03
21 Karina Wahl IK Vista 1:04:36
22 Åse Nilsson OK Landehof 1:06:17
23 Anna Karin Peterson Växjö OK 1:09:06
24 Sören Robertsson OK Stigen 1:20:55
25 Lizkulla Pettersson Markbygdens OK 1:30:51

Öppen motion 7 (35)
1 Anders Edvardsson Eksjö SOK 33:20
2 Peter Sahlin Nässjö OK 34:42
3 Anna Hansson Offerdals SK 35:02
4 Katarina Lenander Växjö OK 37:17
5 Anders Larsson OK Landehof 37:43
6 Per Leandersson Anderstorps OK 40:15
7 Maria Håkansson Växjö OK 41:19
8 Marika Elverlind OK Tranan 42:00
9 Bengt Classon OK Orinto 43:00
10 Lennart Cedervärn Ulricehamns OK 43:04
11 Mats Persson Skillingaryds FK 44:09
12 Arne Svärm OK Gisle 44:38
13 Susanna Caleklint Karlskrona SOK 45:29
14 Johan Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 46:50
15 Kenneth Andersson Nässjö OK 47:30
16 Christer Jansson Bredaryds SOK 49:12
17 Patrik Persson Eksjö SOK 49:15
17 Bo Johansson OK Stigen 49:15
19 Ingemar Kyhlberg Tenhults SOK 49:25
20 William Bodin Gällstadbygdens SOK 49:46
21 Rolf Jonasson Jönköpings OK 50:41
22 Kenneth Lindblom Växjö OK 52:44
23 Anna Hertin IK Hakarpspojkarna 53:03
24 Anette Hertz Tenhults SOK 54:42
25 Hasse Adolfsson OK Gisle 55:24
26 Thorwald Fransson OK Virdarna 56:55
27 Leif Joakimsson IFK Stockaryd 57:25
28 Rolf Hallberg FK Finn 57:28
29 Roland Bernhardsson IFK Stockaryd 57:42
30 Sune Johansson IFK Stockaryd 58:01
31 Stefan Jennerstrand OK Njudung 59:24
32 Sven Olle Söderberg OK Skogsfalken 1:09:04
33 Gunnar Grönkvist Bottnaryds IF 1:09:06
34 Pia Adolfsson OK Gisle 1:11:03
Julia Andersson OK Enen Felst.

Öppen motion 8 (13)
1 Erik Classon OK Orinto 30:35
2 Marcus Josefsson OK Vivill 42:45
3 Måns Faxén Växjö OK 42:55
4 Andreas Kaverén Klubblös 43:43
5 Morgan Bodin Gällstadbygdens SOK 45:58
6 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 53:12
7 Sören Bremer Boxholm-Mjölby OL 58:58
8 Stefan Wahl IK Vista 1:00:25
9 Frida Persson Eksjö SOK 1:02:38
10 Ingemar Månsson Ronneby OK 1:03:08
11 Johan Malmqvist Växjö OK 1:05:01
12 Gert Olsson Tockarps IK 1:11:28
13 Martin Johansson Göteborg-Majorna OK 1:12:16

H14 Kort (1)
1 Rasmus Rydberg OK Stigen 27:27

Taggar