Nyheter

Man kissade utomhus i Skillingaryd

Publicerad 31 december, 2020 14:18

Under nyårsaftonens förmiddag blev en polispatrull tillkallad till Skillingaryd. Anledningen var en man som hade kissat utomhus. Patrullen fick tag i personen och pratade vett med honom.

Kommentarer

21

Dela dina tankar och bidra till en konstruktiv diskussion.

Håll en god ton. Skriv sakligt och respektfullt.

Skriv en kommentar

Din e-postadress publiceras inte.

Skriv sakligt och håll dig till ämnet.

Sortera:

Visar de 5 mest engagerade trådarna av 21 kommentarer.

    1. Men man får väl inte gå in på någonannans tomt och kissa på huset, jag sa till personen att det är privat tomt ändå går han in och kissar på vårt hus

    1. Björn skulle du vilja stöta på en främling på din tomt och att denne ställer sig och kissar på din husvägg bara för att denne är kissnödig?

      1. Jag skulle också polisanmäla om någon gick in på min tomt och kissade på mitt hus. Om man verkligen inte kan hålla sig kan man ju göra det diskret på något annat ställe.

  1. Det går att bota detta varje gång man ringer till polisen för en struntsak så skulle de betala för utryckning, Börja med 500 kronor så skulle man fundera lite innan man gör det.