Nyheter

"Min sommar med Glenn": Glenn möter Glenn

Publicerad 15 augusti, 2026 07:00

I en avslutande följetong möter Glenn ett välbekant ansikte.

2 bilderTryck på en bild för fullskärm
1/2
Glenn möter papp-Glenn.
2/2
Papp-Glenn och Glenn spänner musklerna för kameran.

I dag avslutas sommarens följetong "Min sommar med Glenn". I 45 dagar har ni kunnat följa papp-Glenns äventyr över Värnamo kommun och vi avslutar det hela på bästa möjliga sätt:

I tisdags, den 10 augusti klockan 11.23, klev en berömd person av bussen vid Värnamo station. Ur bussen klev ingen mindre än fotbollslegendaren och underhållaren Glenn Hysén i egen hög person. Efter ett besök på D8 Café & Bistro fick Glenn äran att träffa sin namne i papp.

– Han ser välbekant ut. Det é otroligt att jag har orkat att vara med på så många äventyr i Värnamo kommun. Ha d gott. Glenn.



Fotnot:
Sommaren 2021 fick Värnamoredaktionen förstärkning av fotbollslegendaren och underhållaren Glenn Hysén. Hans äventyr i kommunen mynnade ut i artikelserien ”Min sommar med Glenn”. I år firar serien fem år och det uppmärksammar vi på Skillingaryd.nu med att köra en sommarfavorit i repris.Fotnot: Sommaren 2021 fick Värnamoredaktionen förstärkning av fotbollslegendaren och underhållaren Glenn Hysén. Hans äventyr över kommunen mynnade ut i artikelserien ”Min sommar med Glenn”. I år firar serien fem år och det uppmärksammar vi på Skillingaryd.nu med att köra en sommarfavorit i repris.

Kommentarer

0

Dela dina tankar och bidra till en konstruktiv diskussion.

Håll en god ton. Skriv sakligt och respektfullt.

Skriv en kommentar

Din e-postadress publiceras inte.

Skriv sakligt och håll dig till ämnet.